Menu

Stymulatory wzrostu upraw w branży rolniczej

10 grudnia 2019 - zdrowie
Stymulatory wzrostu upraw w branży rolniczej

Biostymulatory w rolnictwie

Interesując się tematyką plonów i równoważonego rozwoju roślin, z pewnością prędzej lub w następnej kolejności wolno trafić na informacje na temat stymulatorów przyrostu w rolnictwie. Ich przedsięwzięcie łączy się z tym, aby jakość pozyskiwanych plonów była wielka, obfita oraz zgodna z najlepszymi oczekiwaniami.

Biostymulatory wzrostu i ich działanie
Najnowszego rodzaju biostymulatory swoje działanie opierają o innowacyjną technologię. Jej koronnym zadaniem jest zastosowanie synergicznego działania perfekcyjnie odpowiednich elementów aktywnych.
Przeważnie są one następujące:

•    aminokwasy,
•    selen.

To właśnie dzięki nim biostymulatory są w stanie przy zgodnym wykorzystywaniu korzystnie wpłynąć na jakość zbiorów.
Selen – zagadka biostymulatorów
Jednym z zazwyczaj spotykanych w biostymulatorach składnikiem aktywnym jest selen. Nic osobliwego, w końcu ten pierwiastek ma duże znaczenie dla organizmów żywych. Mowa także o składniku o niepospolitych właściwościach, jakie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zarówno człowieka, jak i innych organizmów. Jego obecność w biostymulatorach znacznie modyfikuje jakość zbieranych plonów.
Zanim jednakże sięgnie się po te wzmacniacze do własnych upraw, potrzebne jest upewnienie się, że są one wysokiej jakości i pochodzą od przetestowanego producenta. Jedynie w owym czasie wolno liczyć na wyniki zgodne z oczekiwanymi, a nie wprost odwrotne. W razie jakichkolwiek niepewności, zawsze poprawniej poradzić się ekspertów, jacy znają się na temacie najporządniej i z chęcią dzielą się swoją zdają sobie sprawę z tego z innymi zainteresowanymi.