Menu

poznańscy adwokaci

22 maja 2020 - zdrowie
poznańscy adwokaci

Prawnik prawnikowi nie równy. Cechy dobrego adwokata

sprawdzony prawnik

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który niejednokrotnie wykorzystuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego mniemania elity są w stanie być ponad prawem wyłącznie skutkiem tego, że są w stanie opłacić najbardziej profesjonalnych oraz uzdolnionych radców prawnych. Naturalnie, nasuwa się w takiej sytuacji pytanie – czy prawnik rzeczywiście ma tak ogromną kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak lub inaczej, nie można zaprzeczyć, że istnieją lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na ostateczne rezultaty sporów legislacyjnych jest z pewnością zauważalny.

W jaki sposób wybrać solidnego prawnika?
O skuteczności danego prawnika najpoprawniej poświadcza jego historia. Jest to nadzwyczaj konkretna forma portfolio, która przedstawia to, jak przyzwoicie dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeżeli zatem oczekuje się bardzo dobrych efektów podczas faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi osiągnięciami wybranego specjalisty, a dopiero później podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Porządnym źródłem wiadomości jest też wykształcenie oraz opinie klientów.

Jak działa właściwy prawnik?
Nastawienie utalentowanego prawnika najprzyzwoiciej przedstawia profesjonalizm – musi być to postać doskonale orientująca się w prawnych detalach, a jednocześnie na tyle elastyczna, by poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie ważnych dowodów lub kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.